MeydanSpor

Temsilcimiz Beşiktaş’a 1 Puanla Gelecek Liderlik

0

Temsilcimiz Beşiktaş’a 1 Puanla Gelecek Liderlik

Temsilcimiz Beşiktaş, bu akşam Şampiyonlar Ligi’nde çok kritik bir maça çıkıyor. Türkiye’de gözler bugün Vodafone Park’ta Beşiktaş-Porto maçında olacak. Temsilcimiz Beşiktaş rakibinden en az 1 puan alması halinde Şampiyonlar Ligi Grubu’ndan lider çıkmayı garantileyecek.

Şampiyonlar Ligi G Grubu Puan Durumu

Temsilcimiz Beşiktaş

Temsilcimiz Beşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi G grubundaki puan durumu şu şekildedir.

Takımlar      O G B M A Y Av. P
1) Beşiktaş    4 3 1 0  8  3 5  10
2) Porto        4 2 0 2  9  7 2  6
3) Leipzig     4 1 1 2  5  8 -3 4
4) Monaco   4 0 2 2  3  7 -4 2

Temsilcimiz Beşiktaş’ın her şampiyonlar liginde gruptan çıkma ihtimali konuşuldu. Hatta, neredeyse tüm şampiyonlar ligi turnuvalarında temsilcilerimizin gruptan çıkma ihtimalleri konuşuldu . Fakat  ilk 4 maçında gayet başarılı skorlar alarak son 16 ya yaklaşan temsilcimiz için gruptan çıkamama ihtimalleri akıllarda soru işareti olarak kalmaktadır. Geçen yıl son maça kadar iyi sonuçlarla gelen temsilcimiz Beşiktaş, son maç sonrasında son 16 ya kalamamıştır. Birkaçımızın aklında acaba yine bir terslik olur mu sorusu yine bulunmaktadır. Bu yüzden biz yine gruptan çıkamama ihtimallerine bir bakalım.

Temsilcimiz Beşiktaş’ın Gruptan Çıkamama Durumları

Temsilcimiz BeşiktaşBu haftaki grup maçları Beşiktaş-Porto ve Monaco-Leipzig

Son haftaki grup maçları ise Leipzig-Beşiktaş ve Porto-Monaco

1.İhtimal

Porto Beşiktaş’ı yenerse ve son hafta Monaco ile berabere kalırsa 10 puan’da kalacak. Leipzig’in ise Monaco’yu ve Beşiktaş’ı yenmesi durumunda 10 puanı olacak. Şampiyonlar liginde puanlar eşitse çifte averaj sistemine bakılır. Beşiktaş önceki maçında Porto’yu 3-1 yenmişti Leipzig’i de 2-0 yenmişti. Yani bu durumda Porto veya Leipzig’in ikisinin de çıkabilmesi için Beşiktaş ile maçlarında en az 3 fark atmaları gerekir veya 2 fark atıp deplasmanda fazla gol atmaları gerekir. Aksi halde temsilcimiz Beşiktaş gruplardan çıkabilecek.

2.İhtimal

Porto Beşiktaşı ve Monaco’yu yenerse puanı 12 olacak. Leipzig ise Monaco ve Beşiktaş’ı yenerse 10 puanı olacak. Bu ihtimalde Leipzig ile Beşiktaş arasında çifte averaja bakılır. Yani Leipzig almanya’da en az 3 farkla temsilcimiz Beşiktaş’ı yenmesi gerekecek. Ancak bu durumda Porto ile Leipzig ikisi birlikte gruplardan çıkabilecek.

Yani Beşiktaş’ın alacağı 1 puan bile kendisini gruplardan çıkartacaktır. Hatta Beşiktaş’ın Porto’dan alacağı 1 puan bile kendisini gruplardan 11 puanla lider olarak çıkartır.

Yani Beşiktaş’ın gruptan çıkmaması için son 2 maçında puan alamaması yanında rakiplerinin de kalan maçlarında puan alması gerekmektedir. Hatta bu durumda bile çifte averaja bakılacaktır. Fakat Beşiktaş’ın 1 puan alması durumunda ise lider olarak çıkacağı unutulmamalıdır.

 

You may also like

More in Meydan

Meydan

Zodyak Nedir?

Zodyak, ekliptiğin (ekliptik, Yer’in Güneş çevresinde izlediği yörüngenin içinde bulunduğu düzlemdir.) sağ ve solunda 9 derecelik bir alanın ve Ay ile diğer ana ...
Meydan

Termodinamik Yasaları Nedir?

Yaşamsal faaliyetlerde ihtiyaç duyulan işleri yapabilmek için gerekli olan enerji açığa çıkarma ve çıkarılan enerji ile istediğimiz hareketleri yapabilme amacı Termodinamik Bilimi’nin konusunu ...
Meydan

Yeniden Doğuş Fikri: Reenkarnasyon

Reenkarnasyon (tekrardoğuş, yine bedenlenme) psikolojik ilkenin yeni bir tensel kabuğa (et bedene) geri dönüşüdür. Bir insan varlığı için bu kabuk (dış zar) daima ...