Sinema

Karantinada Çerezlik Film ve Dizi Önerileri 2

0

Hepimizin evlerde izole yaşam sürdüğü bu zorlu dönemde, bir önceki izlemenizi tavsiye ettiğimiz film ve dizi önerilerini beğenmeniz eşliğinde yazının devamını yazmaya ve sizlere yeni öneriler sunmaya karar verdik. İyi seyirler, iyi eğlenceler.

(Not: Dizi ve filmlerin açıklamaları Netflix’in orijinal sitesinden alınmıştır.)

Diziler

-Dark (Bilim Kurgu – Gerilim)

Bir çocuğun kaybolması, dört aileyi hummalı bir cevap arayışına iter. Bu arayışları, üç nesli kapsayan akıl almaz bir gizemi ortaya çıkarmalarına neden olur.

-Aşk101 (Gençlik Dizisi)

Öğretmenlerinin bir basketbol koçuna âşık olmasını sağlamaya çalışan dört isyankâr ve bir örnek öğrenci, birlikte arkadaşlığı, aşkı ve kendileri olma cesaretini öğrenir.


-Riverdale (Suç)

Cinsellik, romantizm, okul ve aile etrafındaki tehlikeli sularda yolunu bulmaya çalışan genç Archie ve dostları, Riverdale’de karanlık bir gizemin ortasına düşer.


-After Life (Kara Mizah)

Eşinin ölümünü kabullenmekte zorlanan bir gazete yazarı, kendisine yardım etmek isteyenleri uzaklaştırmak için hırçın bir yeni kişiliğe bürünür.


-Anne with an E (Dram)

Cesur ve tutkulu yetim kız, evlenmemiş yaşlı bir kadın ile onun tatlı dilli bekar erkek kardeşinin yanında alışılmadık bir yuva bulur. Yeşilin Kızı Anne’den uyarlandı.


-Never Have I Ever (Komedi)

Travmatik bir yılın ardından Hint kökenli Amerikalı bir gencin tek isteği sosyal statüsüne çekidüzen vermektir. Ancak ailesi, arkadaşları ve duyguları işini zorlaştırır.


-Russian Doll (Gizem)

Nadia, sürekli ölmekte ve 36. doğum günü partisini tekrar yaşamaktadır. Gerçeküstü bir zaman döngüsünde sıkışıp kalmıştır ve fâni olduğu gerçeğiyle yüzleşmelidir.


-The Society (Gizem)

Zengin bir kasabadaki diğer herkes gizemli bir şekilde ortadan kaybolduğunda West Ham’in genç sakinleri hayatta kalmak için kendi topluluklarını kurar.


-The Rain (Gerilim)

Acımasız bir virüsün İskandinavya nüfusunu kırıp geçirmesinden altı yıl sonra, iki kardeş güvenli bir yer ve sorularına yanıt aramak için kurtulan diğer gençlere katılır.


-The I-Land (Gerilim)

Hafızaları silinen ve birlikte bir adaya bırakılan bir grup yabancı, zorlu koşullarda hayatta kalmak için savaşır ve sıkışıp kaldıkları adayla mücadele eder.

FİLMLER

-Full Metal Jacket (Dram)

Bu dramda, deniz kuvvetlerindeki acemi askerler, temel eğitimin yorucu çilesine katlanır. Sonrasında ise kendilerini savaşın içinde bulup amansız Vietkong’la yüzleşir.


-Prisoners (Gerilim – Polisiye)

6 yaşındaki kızının kaçırılmasının ardından başlatılan soruşturmanın yavaş ilerleyişi, marangoz Keller Dover’ı suçlunun izini tek başına sürmeye iter.

-Transcendence (Bilim Kurgu – Gerilim)

İki bilgisayar uzmanı, bilgisayarların insan beyninin yeteneklerinin ötesine geçebileceği bir dünya yaratmak üzere eşsiz bir teknolojik başarı yakalamaya çabalar.


-The First Purge (Gerilim)

Bir uyuşturucu baronu, yasallaştırılmış suç gecesi sırasında kendi mahallesinde hayatta kalmaya çalışırken siyasi bir uyanış yaşar.


-Fırtına Anı (Gerilim – Dram)

Uzay-zamandaki bir sorun sayesinde 25 yıl önceye giderek bir oğlanın hayatını kurtaran Vera, bu nedenle kendi kızını kaybedince onu geri getirmek için mücadele eder.


-Fractured (Gerilim)

Bir adam, eşinin ve yaralı kızının acil serviste ortadan kaybolmasının ardından panik içinde onları arar ve hastanenin bir şey gizlediğine inanmaya başlar.


-Ali’s Wedding (Romantik – Dram)

Melbourne’de yaşayan Irak asıllı bir vaizin oğlu, söylediği beyaz yalanın kontrolden çıkmasının ardından ailesine karşı görevi ve kendi duyguları arasında sıkışıp kalır.

World War Z (Gerilim, Aksiyon)

Bir BM görevlisi, ölümcül zombi virüsü salgınını durdurmak için dünyayı gezerken zamana ve kadere karşı yarışır.

Hayat (Bilim Kurgu, Korku)

Mars’tan alınan bir örnekte tek hücreli organizma keşfedilmesi heyecan yaratır. Yaşam biçiminin zekâ belirtileri göstermeye başlamasıyla heyecan yerini korkuya bırakır.

You may also like

More in Sinema