Sinema

Birçok Ülkede Yasaklanan 5 Korku Filmi

0

Korku Filmi Nedir?

Adından da anlaşılacağı üzere içerisinde kan, şiddet ve rahatsız edici sahneler içeren, vücudumuzda ki adrenalin oranının tavan yapmasını sağlayan sinema filmleridir. Bu tür filmler bir çok kişi için hobi halini almışken, bir o kadar da insanın fragmanını bile izlemeye teşebbüs etmediği durumdadır. Bazı yönetmenler korku sahnelerini daha da ilgi çekici yapmak için birçok yönteme başvuruyor. Sözü fazla uzatmadan dünya genelindeki birçok ülkede yasaklanmış olan 5 korku filmine bir göz atalım. (Dipnot: Yazıda rahatsız edici söylemler bulunabilir.)

1. The Human Centipede (İnsan Kırkayak)

Film, ruh hastası bir doktorun eline 2 Amerikalı kız ve bir Japon adamın geçmesi ile başlıyor. Bu psikopat doktorun aklındaki fikir bu 3 insanı kullanarak bir kırkayak oluşturmaktır. Yani şöyle ki en baştaki adamın boşaltım sistemi, ikinci sırada bulunan kadının  ağzına bağlanmış; ikinci sıradaki kadının boşaltım sistemi ise en sonda olan 3. kadının ağzına bağlıdır. Film iğrenç sahneleri fazla olmakla birlikte bir o kadar da gerilim dolu sahne içermekte. Rahatsız edici sahnelerin fazla olduğunu tekrar vurgulayalım.

İnsan kırkayak korku

2. I Spit on Your Grave 1 (Mezarına Tüküreceğim 1)

Film, küçük bir kasabada yaşayan bir kızı konu alıyor. Bir gece sarhoş halde 4 tane adam evine geliyor. Onları içeriye almak zorunda kalan kız, başına geleceklerden tamamen habersizdir. Kızı zorla taciz eden bu 4 genç, kasabanın şerifi ile de anlaşma yaptığı için kızın sığınacak bir yeri ya da kimsesi yoktur. Fakat tecavüze uğrayan bu kız da bir kaç ay sonra intikam için geri gelip bu adamlara ve şerife akıl almaz işkenceler yapacaktır.

Mezarına Tüküreceğim korku

3. The Texas Chainsaw Massacre (Teksas Katliamı)

Sally ve kardeşi Franklin, 3 arkadaşlarını da yanına alıp dedelerinin mezarını kontrol etmeye giderler. Yolda gittikleri yerde karşılarına otostop çeken birisi çıkar ve bu kişiyi arabaya alırlar. Bu zamana kadar yaptıkları en büyük hata ile güç bela araçtan dışarı çıkardıkları adam yüzünden, evde onları büyük bir kabus beklemektedir.

Teksas katliamı korku

4. Hostel (Otel)

Üç arkadaş çok güzel kadınların olduğu bir mekana gelmiştir. Aslında tüm olaylar Paxton ve Josh’un macera arayışında olmasından kaynaklanıyor. Birisiyle tanışan bu iki dost onun akıllarını çelmesi ile beraber Slovakya’ya giderler. Fazla zaman geçmeden bir tuhaflık hissetmiş olsalar da eğlenmeye devam ederler. Fakat bu yaptıkları hatanın artık geri dönüşü olmayacaktır.

Hostel korku

5. The Rite (Ayin)

Gerçek olaylardan esinlenerek hazırlanmış olan bu film, şeytan çıkarma ayinlerini incelemesi için Vatikan’a gönderilen ilahiyat fakültesi öğrencisinin yaşadıklarını konu alıyor.

Ayin korku

 

You may also like

More in Sinema