MeydanSağlık

Saf Su İçmek Neden Tehlikeli?

0

İnsanı en çok canlandıran şey soğuk, lekesiz, tertemiz ve en saf halinde bir bardak su olarak düşünülür. Hayal edilebilecek  en saf su. 2 tane hidrojen 1 adet oksijenden oluşan hayat kaynağı.  Ya da siz adını her ne koyarsınız.  Fakat araştırmalar ilginç bir şekilde bu kadar saf bir suyun hiç de vücudunuzda isteyebileceğiniz bir şey olmadığını ortaya koyuyor.  Bu su o kadar saf ki vücudunuza  zarar verir hale geliyor.  Nasıl mı?

Suyun kendisi de bazı şeylere  açlık çekiyor

Hiç her şeyin fazlası zarar diye bir şey duymuş muydunuz?  Tabii ki duydunuz ve suyun saflığı konusunda da aynı şey geçerli.  Ultra saf su isminin çekiciliğine rağmen insan bedeni için uygun değil.

Büyük ihtimalle şu anda eğer tamamen saf su içmek zararlı ise  bizim içtiğimiz sular ne ola ki şeklinde düşünceler zihninizde uçuşuyor.  Araştırmalara göre  içtiğimiz sular kalsiyum magnezyum sodyum ve benzeri  vücut için gerekli mineralleri  yüksek oranlarda içeriyor. Bu mineraller  herhangi bir hastalık taşıyıcı değil aksine birçok durumda canlıların vücuduna neredeyse hayati oranda fayda sağlıyor.

Saf su harika bir sıvı sünger

Bir insan süper saf durumdaki suyu içtiğinde bu su insan  vücudunda bulunan mineralleri kendi içine  çekmeye başlıyor.  Su saf olmayı seven bir varlık kesinlikle değil.  Hatta  süper saf formunda suyun bir nevi sıvı sünger gibi hareket ettiği söylenebilir.  Bu da  yüksek oranda saf su içtiğinizde vücudumuz için gerekli olan birçok mineralin kan dolaşımı sisteminden çekilip alınmasını sonuç vermekte.  Saf su vücudunuzdaki  yararlı mineralleri içen bir sünger haline  geliyor.

İnsanoğlunun  tüketimi için  süper saf suyun bir anlamı olmasa da değişik birçok alanda  çok önemli bir yere sahip.  Süper saf suyun  her tür mineral ve benzeri molekülleri  içine çeken bir tür sıvı sünger olduğunu düşündüğümüzde  mükemmel bir temizlik ürünü olduğu ortaya çıkıyor.

Bu ürün ise  her tür elektronik sistem içerisindeki en hassas parçalardan olan mikro çiplerin temizlenmesi gibi alanlarda kullanılıyor.  Çünkü bu sıvı sünger mikroçipler içerisindeki gözle görülemeyecek kadar küçük kir ve tozları bile temizleme kabiliyetine sahip. Burada saf suyun elektriği hiçbir şekilde iletmediğini de hatırlamakta da fayda var.

Peki bizim içtiğimiz şişe ve kaynak suları bu işin neresinde diyorsanız  size  içtiğiniz bu suların tadını çıkarmanızı  rahatlıkla tavsiye edebiliriz.  Çünkü bu sular  vücudumuz için gerekli birçok minerali değişen oranlarda içinde barındırıyor.  Hangi kaynak suyunu içeceğiniz ise tamamen sizin damak zevkinize bağlı.

 

You may also like

More in Meydan

Büyük Buhran
Meydan

Tüm Dünyayı Sarsan Büyük Buhran

Büyük Buhran Başlangıcı 24 Ekim 1929 günü Amerika Birleşik Devletleri Kara Perşembe olarak adlandırdıkları güne uyanmıştı. İşte bu gün tam da dünyanın en ...
Meydan

Psikoloji Dünyasını Sarsan Deney: Rosenhan

Rosenhan Deneyi Nedir? Rosenhan’ın ünlü makalesi şöyle başlar: “Pek çok cinayet davasında, savunma tarafındaki ünlü psikiyatrlar, sanığın akıl sağlığı yerinde olmadığından ceza sorumluluğunun ...
Meydan

Azerbaycan’ın Ulu Önderi Haydar Aliyev

Haydar Aliyev Azeri siyasetçi, Azerbaycan Cumhuriyeti’nin üçüncü cumhurbaşkanıdır. Azerbaycan’ın görevdeki cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in babası. İşte liderin yaşam öyküsü… Haydar Aliyev Kimdir Neler Yapmıştır ...