MeydanSağlık

Saf Su İçmek Neden Tehlikeli?

0

İnsanı en çok canlandıran şey soğuk, lekesiz, tertemiz ve en saf halinde bir bardak su olarak düşünülür. Hayal edilebilecek  en saf su. 2 tane hidrojen 1 adet oksijenden oluşan hayat kaynağı.  Ya da siz adını her ne koyarsınız.  Fakat araştırmalar ilginç bir şekilde bu kadar saf bir suyun hiç de vücudunuzda isteyebileceğiniz bir şey olmadığını ortaya koyuyor.  Bu su o kadar saf ki vücudunuza  zarar verir hale geliyor.  Nasıl mı?

Suyun kendisi de bazı şeylere  açlık çekiyor

Hiç her şeyin fazlası zarar diye bir şey duymuş muydunuz?  Tabii ki duydunuz ve suyun saflığı konusunda da aynı şey geçerli.  Ultra saf su isminin çekiciliğine rağmen insan bedeni için uygun değil.

Büyük ihtimalle şu anda eğer tamamen saf su içmek zararlı ise  bizim içtiğimiz sular ne ola ki şeklinde düşünceler zihninizde uçuşuyor.  Araştırmalara göre  içtiğimiz sular kalsiyum magnezyum sodyum ve benzeri  vücut için gerekli mineralleri  yüksek oranlarda içeriyor. Bu mineraller  herhangi bir hastalık taşıyıcı değil aksine birçok durumda canlıların vücuduna neredeyse hayati oranda fayda sağlıyor.

Saf su harika bir sıvı sünger

Bir insan süper saf durumdaki suyu içtiğinde bu su insan  vücudunda bulunan mineralleri kendi içine  çekmeye başlıyor.  Su saf olmayı seven bir varlık kesinlikle değil.  Hatta  süper saf formunda suyun bir nevi sıvı sünger gibi hareket ettiği söylenebilir.  Bu da  yüksek oranda saf su içtiğinizde vücudumuz için gerekli olan birçok mineralin kan dolaşımı sisteminden çekilip alınmasını sonuç vermekte.  Saf su vücudunuzdaki  yararlı mineralleri içen bir sünger haline  geliyor.

İnsanoğlunun  tüketimi için  süper saf suyun bir anlamı olmasa da değişik birçok alanda  çok önemli bir yere sahip.  Süper saf suyun  her tür mineral ve benzeri molekülleri  içine çeken bir tür sıvı sünger olduğunu düşündüğümüzde  mükemmel bir temizlik ürünü olduğu ortaya çıkıyor.

Bu ürün ise  her tür elektronik sistem içerisindeki en hassas parçalardan olan mikro çiplerin temizlenmesi gibi alanlarda kullanılıyor.  Çünkü bu sıvı sünger mikroçipler içerisindeki gözle görülemeyecek kadar küçük kir ve tozları bile temizleme kabiliyetine sahip. Burada saf suyun elektriği hiçbir şekilde iletmediğini de hatırlamakta da fayda var.

Peki bizim içtiğimiz şişe ve kaynak suları bu işin neresinde diyorsanız  size  içtiğiniz bu suların tadını çıkarmanızı  rahatlıkla tavsiye edebiliriz.  Çünkü bu sular  vücudumuz için gerekli birçok minerali değişen oranlarda içinde barındırıyor.  Hangi kaynak suyunu içeceğiniz ise tamamen sizin damak zevkinize bağlı.

 

You may also like

More in Meydan

Meydan

Nepal’in Tanrıçası Kumari Nedir?

Nepal’in Tanrıçası Kumari Nedir? Nepal hala tanrının yaşadığına inanılan tek ülke olmaya devam ediyor. Bereket ve iyi şans getirdiğine inanılan ‘Kumari’, Budist ailelerin ...
Meydan

Batıl İnançlar

Batıl İnanç Nedir Batıl inanç, mantığa dayalı bir temeli olmayan inanç ve davranışlara denir. Gerçek bir sonucu olmayan, tepkisi kanıtlanamayan davranışlarda bulunmak, sözler ...
Meydan

Zodyak Nedir?

Zodyak, ekliptiğin (ekliptik, Yer’in Güneş çevresinde izlediği yörüngenin içinde bulunduğu düzlemdir.) sağ ve solunda 9 derecelik bir alanın ve Ay ile diğer ana ...
Meydan

Termodinamik Yasaları Nedir?

Yaşamsal faaliyetlerde ihtiyaç duyulan işleri yapabilmek için gerekli olan enerji açığa çıkarma ve çıkarılan enerji ile istediğimiz hareketleri yapabilme amacı Termodinamik Bilimi’nin konusunu ...