News

Pentagon, UFO Görüntülerini Resmen Yayımladı. Pentagon Nedir? Ufolar Gerçek Mi?

0

UFO’lar uzun senelerdir tartışılan bir konu. Uzaylılar tarafınca kaçırıldığını, UFO gördüğünü, uzaylılarla iletişime geçtiğini iddia eden binlerce insan var. Komplo teorisyenleri de dünya dışı akıllı varlıkların bulunduğunu ve hükümetlerin bu konuyu gizlediklerini söylüyor. Bu konuda da Pentagon’dan şaşkına çeviren bir itiraf geldi.

Amerika Savunma Bakanlığı Pentagon’un resmi olarak UFO görüntüleri yayınladığı bildirildi.Pentagon UFO görüntüleri toplumsal medyanın en oldukça konuşulan mevzusu oldu. 2004 ve 2015 yıllarına ait olan üç UFO’nun videosu olduğu iddia edilen görüntülerde tanımlanamayan cisimlerin
hareketleri görülüyor. Videoyu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Pentagon Nedir?

Pentagon, ABD’nin Savunma Bakanlığı ve Genelkurmay Başkanlığı’nın genel adıdır. Arlington County Virjinya, Washington sınırında bulunmaktadır. ABD’deki askeri işlerle ilgili tüm resmi kurumlar, Pentagon kapsamında ele alınır. Adını Washington’da üstlendiği binanın biçiminden alır. 1941 ile 1943 yılları arasında inşa edilen ve birbirine geçen beş tane beşgenden (Pentagon, Yunanca’da beşgen demektir) oluşan bina 600,000 m² toplam alan ve 340,000 m² kullanım alanıyla dünyanın en büyük resmi daire binalarından biridir.

Türkiye’de de Gündem Oldu

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Savunma Bakanlığı Pentagon, 2004 ve 2015 yıllarına ait olan üç UFO videosu yayımladı. UFO görüntüleri bizim ülkemizde de gündem oldu. Türkiye saatiyle daha geç yayınlanan görüntülerin ardından birçok kişi UFO ve Pentagon etiketini kullanarak Twitter’da konuyla  alakalı binlerce tweet attı. Ve Türkiye’de ve Dünya genelinde en çok konuşulan gündem konusu haline geldi.