MeydanTeknoloji

Yıllardır Beklenen Katlanabilir Telefonlar Ufukta Göründü

0

Teknoloji devlerinden arka arkaya katlanabilir akıllı telefon projeleri gelmeye devam ediyor. Uzun zamandır konuşulan katlanabilir telefonu ilk çıkaracak şirket Samsung gibi gözüküyor. Zira şirket San Francisco’ da yapılan lansman toplantısında Galaxy Fold isimli katlanabilir telefonunu tanıttı.

Galaxy Fold 4.58 inç boyuta sahip, açıldığında ise 7.3 inç boyutunda bir tablete dönüşüyor.

 

Katlanabilir telefon klasmanında ikinci olarak tanıtılacak  telefon Huawei’ ye ait. Şirket resmi Twitter hesabında yaptığı paylaşımda 24 Şubat’ta Barcelona’da yapılacak etkinlikte katlanabilir telefonunu tanıtacağını duyurdu. Samsung Galaxy Fold modeline rakip olacağı düşünülen telefonun 5G teknolojisi desteğiyle gelmesi bekleniyor.

Katlanabilir telefon için daha önce çalışma yapan LG ise şu aşamada kendini geri çekmiş görünüyor. Akıllı telefon pazarındaki yerini rakiplerine kaptıran LG’nin öncelikli hedefinin, yerini geri kazanmak olduğu gelen bilgiler arasında. Dolayısıyla şirketin piyasaya çıkacak katlanabilir telefon satışlarına göre bu tip bir modeli piyasaya sunacağı düşünülüyor.

Geçtiğimiz yıllarda Akıllı telefon pazarında hızla yükselen Xiaomi’nin de katlanabilir telefon üzerinde çalıştığı biliniyor. Şirket henüz çalışmalarıyla ilgili bilgileri kamuoyuyla paylaşmış değil.

Katlanabilir akıllı telefonlar pek yakında hayatımıza girecek gibi gözüküyor. Açıldığında tablet işlevi de görecek bu telefonlar tablet ve büyük ekran sevenler tarafından ilgiyle karşılanabilir. Öte yandan katlanabilir telefonların fiyatları ise tüketicilerin yüzünü  pek güldürmeyecek.Henüz netleşen bir fiyat olmasa da şirketlerin amiral gemisi telefonlarından daha pahalı olacağı gelen bilgiler arasında. Tüketicinin bu telefonlara ne kadar ilgi göstereceği ve sektöre nasıl bir etki yapacağı ise merak konusu.

You may also like

More in Meydan

Meydan

Zodyak Nedir?

Zodyak, ekliptiğin (ekliptik, Yer’in Güneş çevresinde izlediği yörüngenin içinde bulunduğu düzlemdir.) sağ ve solunda 9 derecelik bir alanın ve Ay ile diğer ana ...
Meydan

Termodinamik Yasaları Nedir?

Yaşamsal faaliyetlerde ihtiyaç duyulan işleri yapabilmek için gerekli olan enerji açığa çıkarma ve çıkarılan enerji ile istediğimiz hareketleri yapabilme amacı Termodinamik Bilimi’nin konusunu ...
Meydan

Yeniden Doğuş Fikri: Reenkarnasyon

Reenkarnasyon (tekrardoğuş, yine bedenlenme) psikolojik ilkenin yeni bir tensel kabuğa (et bedene) geri dönüşüdür. Bir insan varlığı için bu kabuk (dış zar) daima ...