MeydanTeknoloji

Yıllardır Beklenen Katlanabilir Telefonlar Ufukta Göründü

0

Teknoloji devlerinden arka arkaya katlanabilir akıllı telefon projeleri gelmeye devam ediyor. Uzun zamandır konuşulan katlanabilir telefonu ilk çıkaracak şirket Samsung gibi gözüküyor. Zira şirket San Francisco’ da yapılan lansman toplantısında Galaxy Fold isimli katlanabilir telefonunu tanıttı.

Galaxy Fold 4.58 inç boyuta sahip, açıldığında ise 7.3 inç boyutunda bir tablete dönüşüyor.

 

Katlanabilir telefon klasmanında ikinci olarak tanıtılacak  telefon Huawei’ ye ait. Şirket resmi Twitter hesabında yaptığı paylaşımda 24 Şubat’ta Barcelona’da yapılacak etkinlikte katlanabilir telefonunu tanıtacağını duyurdu. Samsung Galaxy Fold modeline rakip olacağı düşünülen telefonun 5G teknolojisi desteğiyle gelmesi bekleniyor.

Katlanabilir telefon için daha önce çalışma yapan LG ise şu aşamada kendini geri çekmiş görünüyor. Akıllı telefon pazarındaki yerini rakiplerine kaptıran LG’nin öncelikli hedefinin, yerini geri kazanmak olduğu gelen bilgiler arasında. Dolayısıyla şirketin piyasaya çıkacak katlanabilir telefon satışlarına göre bu tip bir modeli piyasaya sunacağı düşünülüyor.

Geçtiğimiz yıllarda Akıllı telefon pazarında hızla yükselen Xiaomi’nin de katlanabilir telefon üzerinde çalıştığı biliniyor. Şirket henüz çalışmalarıyla ilgili bilgileri kamuoyuyla paylaşmış değil.

Katlanabilir akıllı telefonlar pek yakında hayatımıza girecek gibi gözüküyor. Açıldığında tablet işlevi de görecek bu telefonlar tablet ve büyük ekran sevenler tarafından ilgiyle karşılanabilir. Öte yandan katlanabilir telefonların fiyatları ise tüketicilerin yüzünü  pek güldürmeyecek.Henüz netleşen bir fiyat olmasa da şirketlerin amiral gemisi telefonlarından daha pahalı olacağı gelen bilgiler arasında. Tüketicinin bu telefonlara ne kadar ilgi göstereceği ve sektöre nasıl bir etki yapacağı ise merak konusu.

You may also like

More in Meydan

pubg oyun
Meydan

Oyun Dünyasına Yeni Renk Katan Oyun: PUBG

PUBG: Playerunknown’s Battlegrounds Oyunun ismi biraz uzun olmasından kaynaklı olarak oyun dünyasında PUBG olarak geçer. Bluehole adlı şirket tarafından yayınlanmış olup hala her ...
Büyük Buhran
Meydan

Tüm Dünyayı Sarsan Büyük Buhran

Büyük Buhran Başlangıcı 24 Ekim 1929 günü Amerika Birleşik Devletleri Kara Perşembe olarak adlandırdıkları güne uyanmıştı. İşte bu gün tam da dünyanın en ...
Meydan

Psikoloji Dünyasını Sarsan Deney: Rosenhan

Rosenhan Deneyi Nedir? Rosenhan’ın ünlü makalesi şöyle başlar: “Pek çok cinayet davasında, savunma tarafındaki ünlü psikiyatrlar, sanığın akıl sağlığı yerinde olmadığından ceza sorumluluğunun ...