Gezi SeyahatMeydan

Gizemli Dünya 51.Bölge Hakkında Bilmedikleriniz

0

Başkan Eisenhower 1955 yılında 51. Bölge’yi bir test bölgesi olarak ilan ettikten sonra, 51.bölge, dünyanın en korkunç yerlerinden biri haline geldi. Bu anlaşılmaz dünya genellikle “paranormal sırları korumak için kullanılan korkunç gizli hükümet tesisi” olarak ün saldı. Bugüne kadar hakkında pek çok film, kitap ve komplo teorisine yer verildi.

51. Bölgede depolanan veya test edilen doğaüstü bir şeyler olup olmadığı konusunda kimse tam olarak gerçeği bilmiyor ancak bu siteyi çevreleyen tuhaf şeylerin olduğu kesin.

İşte, 51.Bölge Hakkında Bilmediklerinizin Listesi

1.Varoluşu İçin Bilinmeyen Nedenler

Tüm dünya tarafından bir sır olarak bilinen 51.bölge hakkında, ABD hükümeti çok az şey söylüyor. Bu gizli ve özel bölgenin varlığı  2013 yılında CIA tarafından onaylandı. En azından bu söylentilerin asparagas olmadığı hakkında net bir şey söylenebilir.( CIA güveniyorsak tabi) Aynı zamanda bölgenin gizliliği yine CIA tarafından kabul edildi. Gizlilik gerekçeleri ise alanın gizli bir test alanı olduğu sebebine dayanıyor.

2.Drone Testi

51.bölgedeki personeller bugün hala kullanılan U-2 casus uçaklarını geliştirme projesinde görev aldılar. Bununla birlikte 2013 yılına gelindiğinde, 51.bölge, bir yıl sonra kamuya açıklanan yeni bir askeri donanım modeli test etmek için kullanıldı. 

3.Boyd Bushmans’ın İtiraf Videosu

Boyd Bushman 2014 yılında sosyal medyayı sarsan açıklamalarında sadece olağanüstü varlıklarla iletişim kurduğundan bahsetmedi, aynı zamanda 51. Bölgede hükümetin yerçekimi-karşıtı teknolojisini uygulamakla görevlendirildiğini söyledi. Dünya ile onların arasında dolaşabilen yabancılar olduğunu açıkladı. Bu çarpıcı açıklamlarından kısa süre sonra da öldürüldü.

4.Cennet Çiftliği

U-2 radara yakalanmayan casus uçaklarının geliştiricisi ve  uçak tasarımcılarından biri  olan Edward Lovick, 51.bölgenin başlarda buraya sevdikleri insanları uzun süreli görevler için gönderen insanları etkilmek için “Paradise Ranch” olarak adlandırıldığını aktarmıştı.

51.bölge koşullarını ve çevresini tanımadan önce de “Groom Lake” adıyla anılan alan için bu iki isim de kullanılmadı. Amerikan hükumeti böyle bir alanın varlığını tanımayı reddetmişti.

5.Aya İniş Testi

51.bölge ile bağlantılı komplo teorilerinden biri, ”Apollo 11 Moon Landing”’in 1969’da meydana geldiği varsayılan yer olmasıdır. Teori pek çok kez çürütülmüş olsa da hala insanların büyük bir kısmı Armstrong ve şirketin, 51.bölgede TV stüdyosu kurarak sahte bir yürüyüş gerçekleştirdiğini savunuyor.

6.Koşu Yolu

A-12 casus uçak, 1950 ve 1960’lı yıllarda 51.bölgede test edildi.

7.Hafif Temelli Gerçek

CIA, 51.bölgenin varlığını teyit eden belgeleri yayınlamadan hemen önce, Annie Jacobsen 2011 tarihli “Alan 51: An Uncensored History” adlı kitabı için 51.bölgede bir düzine eski çalışanla röportaj yaptı. Kitaba göre, eski çalışanlar gizli yer altı tünellerinin ve NERVA Projesi adlı bir nükleer programının varlığından söz ettiler.

8.BBC Mürettebatı İçeri Girdi

2012’de bir BBC kamera ekibi alan hakkında bir belgesel yapmak için 51.bölgeye girmeye çalıştı. Bölgeye vardıklarında orada kimseyle ilgili hiçbir şey bulamamışlardı; yalnızca terk edilmiş bir mülkte dans etmiş oldular. Ancak orada çalışan personel tarafından bulundukları zaman, CIA, BBC mürettebatının casus olduğunu düşündükleri için onları silahla göz altına aldı.

9.Kesin gerçekler

51.bölgede, gerçekte depolanan paranormal aktivitelerle ilgili hiçbir sır da şu ana kadar bulunmamasına rağmen sahada hala korkunç şeylerin gerçekleşmediği anlamına gelmiyor.

51. Bölgedeki operasyonlar sırasında bir çok tehlikeli madde çok güvensiz bir şekilde kullanıldı ve bu durum, alanda çalışan kişilere ciddi cilt ve solunum problemlerinin yanında kanser gibi ağır hastalıkların gelişimine de yol açtı.

Siyah Kuğu

You may also like

More in Gezi Seyahat

In2White
Gezi Seyahat

365 Gigapixel En Büyük Panoramik Fotoğraf

365 Gigapixel En Büyük Panoramik Fotoğraf Fotoğrafçı Filippo Blengini önderliğindeki uluslararası bir ekip, Avrupa’nın en yüksek dağı olan MontBlanc’ın zirvesine dağın devasa boyuttaki panoromik ...
Gezi Seyahat

Mega Yapılardan Palmiye Adalar

Palmiye Adaları, Birleşik Arap Emirlikler Dubai’de Basra Körfezinin hemen kıyısında insan eli ile yapılanmış olan adalar topluluğudur. Bu yapay adalar Palm Deyra, Palm ...