Gezi Seyahat

Yıldızlar Altında Kamp Yapmak İçin En Güzel 8 Yer

0

Şehrin stresinden ve gürültüsünden uzaklaşmak isterseniz, kamp en iyi seçeneğinizdir. Bu da size şehirden uzakta güzel bir dinlenme imkanı sağlayacaktır. Gittiğiniz her yerde yanınıza sivrisinek savar, güneş kremi, el feneri ve bölgenin haritasını taşımanız size bir tavsiye! Eh, şimdi sadece yıldızları gözlemlemek için mükemmel olan bu sakin yerlerde büyülenmeye hazırlanın.

1. Tekapo Gölü – Yeni Zelanda

Tekapo Golü, Yeni Zelanda’da Güney Alpler’de kalan ve yıldızları görmek için hiç kuşkusuz dünyanın en iyi yerlerinden biri.

2. Uluru, Avustralya

Uluru Ayers Rock olarak da bilinir, Avustralya çöl bölgesinde kum taşından oluşan bir kaya formasyonu. Uluru-Kata Tjuta Milli Parkı’nın içinde bulunur. Bu bölgede kalarak hem güneşin batışını hem de olağanüstü görkeme sahip gökyüzünün keyfini çıkarabilirsiniz.

3. Bromo Dağı, Endonezya

Bromo Dağı, Endonezya’da yer alan aktif volkanik bir dağ. En son 2012’de lav püskürten dağ, yıldızları seyredip kamp yapabileceğiniz en güzel yerler arasında.

4. Salar de Uyuni, Bolivya

Salar de Uyuni, 10.582 km² alanıyla Dünya’nın en büyük tuz göllerinden biri. Bolivya ‘nın güneybatısında, 3.653 m yükseklikte bulunur. Gündüz ışıldayan aydınlığı geceleri sert ayazı ile daha çok sert buz tutmuş bir göle benzer.

5. Atacama Çölü, Şili

Atacama çölü öyle garip çöldür ki buraya neredeyse hiç yağmur yağmaz. Tuz sahaları, kumlar ve lavlar neredeyse 60.000 km2”den daha fazla bir alanı kaplamaktadır. Atacama çölü öyle yaşanılmaz bir yerdirki NASA, bu çölün Mars yüzeyine benzemesinden dolayı deneylerini burada gerçekleştirir. Atacama çölü, gökyüzünün bulutsuzluğu, kuru hava ve rakım yüksekliği nedeniyle astronomi bilimi tarafından kullanılmaktadır.

6. Namib Çölü, Namibya

Namib Çölü, Namibya’da yeralan büyük bir çöldür. “Namib” kelimesi, Nama dili’nde “çok büyük” anlamına gelir. Namib Çölü, 50.000 km²’lik bir alana yayılır. Çölün, Atlas Okyanusu boyunca uzanan 1.600 km’lik kısmı Namibya sahilini oluşturur.

7. Kiruna, İsveç

Kiruna, 25.000’i aşkın bir nüfusa sahip İsveç kentidir. Kent yıl boyu çoğunlukla 0 °C’nin altındadır. Asla göremeyeceğiniz kadar çok sayıda yıldızı, Samanyolu’nu hatta şanslı iseniz büyülü kuzey ışıklarını görebileceğiniz bir şehir.

8. Goa, Hindistan

Goa, Hindistan’ın batı kıyısında bulanan bir il. Bombay’ın 400 km güneyinde yer alır. Yönetim merkezi Panaji’dir. Maharashtra ve Karnataka eyaletleriyle çevrili 3,702 km²’lik bir alanı kaplar. Plajları , partileri, yemekleri ve değişik kültürü ile ünlü bir yerdir. Gökyüzüne bakarken ve dalgaların sesini dinlerken plaja yakın kamp yapmak harika bir deneyimdir.

You may also like

More in Gezi Seyahat

Gezi Seyahat

Monaco: Havalimanı Olmayan Avrupa Ülkesi

Monaco, Batı Avrupa’da Akdeniz kıyısında yer alan bir Prenslik’tir. Vatikan’dan sonra dünyadaki en küçük ikinci bağımsız devlet olan Monako, dünyada nüfus yoğunluğu açısından ...