Gezi Seyahat

Karantina Sonrası Gidebileceğiniz Huzur Dolu Tatil Yerleri

0

Zorlu dönemlerden geçtiğimiz şu sıralarda, hepimiz iyi bir tatilin hayalini kuruyoruz. Gezilecek, görecek çok mekan var. Covid-19 pandemisi geçer geçmez hepimizin kendimizi bir tatil köyüne atacağımız aşikar. Biz de sizler için bu tatil yerlerinden huzur dolu, sevdiklerinizle baş başa zaman geçirebileceğiniz 10 tanesini derledik.

Beta Göl Evi (Sapanca/Sakarya)

Sapanca’nın merkezine 4 kilometre uzaklıkta olan bu göl evleri, gölün kıyısında, su sesi eşliğinde size huzurlu zamanın anahtarını veriyor. Sevdiklerinizle güzel zaman geçirmek için ideal bir tatil yeri olarak karşımıza çıkıyor.

https://www.betahomelakehouse.com/

 

Vadi Alaçatı (Çeşme/İzmir)

Çeşme’ye 9.4 kilometre uzaklıkta, ister kendinizle, isterseniz de sevdiğinizle baş başa zaman geçirebileceğiniz, organik bir çiftlik hayatını benimseyen bu kapsül evler tatil için birebir desek yanlış olmaz.

http://vadialacati.com/

Tiny House (Sapanca/Sakarya)

Bu kendisi küçük ama misafirlerine büyük mutluluk veren tatil yeri, sevdiğinizle gidebileceğiniz en güzel tatil yerlerinin başında geliyor. Merkeze de çok yakın olmasıyla da ulaşım sorunu ortadan kalkmış oluyor.

https://www.butikevlersapanca.com/tiny-house

The Edge (Karaağaç/Muğla)

Dağ evi olarak anılan bu yerde, sessizliğin ve doğayla iç içe olmanın tadını çıkarabilirsiniz. Fethiye’ye sadece 40 kilometre uzaklıkta.

https://www.kucukoteller.com.tr/the-edge

Seyr-i Cennet Dağ Evleri (Çamlıhemşin/Rize)

Kendinizi yeşilin ve manzaranın kollarına bırakıp sadece kafanızı dinleyin. Ama yine de Rize şehir merkezine 76 kilometre uzaklıkta olduğunu söylemekte fayda var.

http://www.seyricennet.com/

Çambaşı Doğa Tesisleri (Kabadüz/Ordu)

Pistlerinde kayak yapıp, bungalov evlerinde konaklayarak huzurun tam içine düşebileceğiniz bu tatil yeri, Ordu şehir merkezine 96 kilometre uzaklıkta.

http://cambasidoga.com/

Masal Evler (Merkez/Bolu)

Doğa ile iç içe, eşsiz manzarası ile, sevdiklerinize verebileceğiniz en güzel hediyelerden birisi de burada beraber yapacağınız bir tatil desek yanlış söylemiş olmayız.

http://www.abantyesilev.com/detay.asp?id=470

Hobbit Yamaç Evleri (Merkez/Sivas)

The Lord of the Rings(Yüzüklerin Efendisi) serisinde bulunan hobbit olarak adlandırılan karakterlerin yaşadığı, Shire adlı kasabadan esinlenerek hazırlanan bu tatil yerinde huzurlu bir tatil yapabilirsiniz. Sivas’ın merkezine yaklaşık 6 kilometre uzaklıkta bulunuyor.

http://www.sivasyamacevleri.com/

Başkonuş Orman Evleri(Kahramanmaraş)

Kahramanmaraş’a yaklaşık 50 kilometre uzaklıkta olan Başkonuş yaylası içinde bulunan bu orman evleri, sizlere kafa dinlemek için doğayla iç içe bir fırsat sunuyor.

 

 

You may also like

More in Gezi Seyahat

Gezi Seyahat

Monaco: Havalimanı Olmayan Avrupa Ülkesi

Monaco, Batı Avrupa’da Akdeniz kıyısında yer alan bir Prenslik’tir. Vatikan’dan sonra dünyadaki en küçük ikinci bağımsız devlet olan Monako, dünyada nüfus yoğunluğu açısından ...